13 czerwca 2017

O nas

Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Spółka z o.o. w Nowem to firma, która dziedziczy ponad 110 lat historii. Przedsiębiorstwo służy społeczeństwu Nowego. Dzięki pracy wielu ludzi, ich zaangażowaniu, poświęceniu, spółka rozwija się, obejmując swym zasięgiem działania nie tylko rejon miasta Nowe, ale również ościenne gminy.

Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Nowem – jako przedsiębiorstwo państwowe działało w okresie od 4 czerwca 1990 do 26 lutego 1997 roku.

Na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996r. o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych  oraz uchwały Rady Miejskiej w Nowem Nr XXIV/99/96 z dnia 26 czerwca 1996 roku, Zarząd Gminy podjął decyzję o przekształceniu przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową spółkę Gminy Nowe. W tej postaci przedsiębiorstwo nieprzerwanie działa do chwili obecnej.

Przy zastosowaniu nowych technologii ciągłej zmianie ulega jedynie wzrost jakości świadczonych przez nas usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych jak i pozostałych usług.

Zapraszamy do lektury : 110 lat wodociągów

Zapraszamy do współpracy

Skip to content